تبلیغات
دنــــــــــیای دانـــــــــش - مطالب خرداد 1394
 
دنــــــــــیای دانـــــــــش
فـــــــــراتــــــر از یک وبـــــــــــلـــاگ
درباره وبلاگ


این یک وبلاگ نیست
...
...
...
فراتر از یک وبلاگ است!!

مدیر وبلاگ : دانش رستمی
مطالب اخیر
نویسندگان
یکشنبه 31 خرداد 1394 :: نویسنده : دانش رستمیکلبه ی آگاهی - در ریاضیات ، تابع رابطه‌ای است که رابطه بین اعضای یک مجموعه را با اعضایی از مجموعه‌ای دیگر (شاید یک عضو از مجموعه) را بیان می‌کند. نظریه درباره تابع یک پایه اساسی برای خیلی از شاخه‌های ریاضی به حساب می‌آید. مفاهیم تابع ، نگاشت و تبدیل معمولاً مفاهیم مشابه‌ای هستند. عملکرد ها معمولاً دو به دو بین اعضای تابع وارد عمل می‌شوند.

تعریف تابع

در ریاضیات تابع عملکردی است که برای هر ورودی داده شده یک خروجی منحصر بفرد تولید می‌کند معکوس این مطلب را در تعریف تابع بکار نمی‌برند. یعنی در واقع یک تابع می‌تواند برای چند ورودی متمایز خروجیهای یکسان را نیز تولید کند. برای مثال با فرض y=x2 با ورودیهای 5- و 5 خروجی یکسان 25 را خواهیم داشت. در بیان ریاضی تابع رابطه‌ای است که در آن عنصر اول به عنوان ورودی و عنصر دوم به عنوان خروجی تابع جفت شده است.

به عنوان مثال تابع f(x)=x2 بیان می‌کند که ارزش تابع برابر است با مربع هر عددی مانند x

در واقع در ریاضیات رابطه را مجموعه جفتهای مراتب معرفی می‌کنند. با این شرط که هرگاه دو زوج با مولفه‌های اول یکسان در این رابطه موجود باشند آنگاه مولفه‌های دوم آنها نیز یکسان باشد. همچنین در این تعریف خروجی تابع را به عنوان مقدار تابع در آن نقطه می‌نامند. مفهوم تابع اساسی اکثر شاخه‌های ریاضی و علوم محاسباتی می‌باشد. همچنین در حالت کلی لزومی ندارد که ما بتوانیم فرم صریح یک تابع را به صورت جبری آلوگرافیکی و یا هر صورت دیگر نشان دهیم.

 

فقط کافیست این مطلب را بدانیم که برای هر ورودی تنها یک خروجی ایجاد می‌شود در چنین حالتی تابع را می‌توان به عنوان یک جعبه سیاه در نظر گرفت که برای هر ورودی یک خروجی تولید می‌کند. همچنین لزومی ندارد که ورودی یک تابع ، عدد و یا مجموعه باشد. یعنی ورودی تابع را می‌توان هر چیزی دلخواه در نظر گرفت البته با توجه به تعریف تابع و این مطلبی است که ریاضیدانان در همه جا از آن بهره می‌برند.

تاریخچه تابع

نظریه مدرن توابع ریاضی بوسیله ریاضیدان بزرگ لایب نیتر مطرح شد همچنین نمایش تابع بوسیله نمادهای (y=f(x توسط لئونارد اویلر در قرن 18 اختراع گردید، ولی نظریه ابتدایی توابع به عنوان عملکرهایی که برای هر ورودی یک خروجی تولید کند توسط جوزف فوریه بیان شد. برای مثال در آن زمان فوریه ثابت کرد که هر تابع ریاضی سری فوریه دارد.

 

چیزی که ریاضیدانان ما قبل اوبه چنین موردی دست نیافته بودند، البته موضوع مهمی که قابل ذکر است آنست که نظریه توابع تا قبل از بوجود آمدن نظریه مجموعه‌ها در قرن 19 پایه و اساس محکمی نداشت. بیان یک تابع اغلب برای مبتدی‌ها با کمی ابهام همراه است، مثلا برای توابع کلمه x را به عنوان ورودی و y را به عنوان خروجی در نظر می‌گیرند ولی در بعضی جاها y,x را عوض می‌کنند.

ورودی تابع

ورودی یک تابع را اغلب بوسیله x نمایش می‌دهند. ولی زمانی که ورودی تابع اعداد صحیح باشد. آنرا با x اگر زمان باشد آنرا با t ، و اگر عدد مختلط باشد آنرا با z نمایش می‌دهند. البته اینها مباحثی هستند که ریاضیدانان برای فهم اینکه تابع بر چه نوع اشیایی اثر می‌کند بکار می‌رود. واژه قدیمی آرگومان قبلا به جای ورودی بکار می‌رفت. همچنین خروجی یک تابع را اغلب با y نمایش می‌دهند در بیشتر موارد به جای f(x) , y گفته می‌شود. به جای خروجی تابع نیز کلمه مقدار تابع بکار می‌رود. خروجی تابع اغلب با y نمایش داده می‌شود. ولی به عنوان مثال زمانی که ورودی تابع اعداد مختلط باشد، خروجی آنرا با "W" نمایش می‌دهیم. (W = f(z

تعریف روی مجموعه‌ها

یک تابع رابطه‌ای منحصر به فرد است که یک عضو از مجموعه‌ای را با اعضای مجموعه‌ای دیگر مرتبط می‌کند. تمام روابط موجود بین دو مجموعه نمی‌تواند یک تابع باشد برای روشن شدن موضوع ، مثالهایی در زیر ذکر می‌کنیم:

این رابطه یک تابع نیست چون در آن عنصر 3، با دو عنصر ارتباط دارد. که این با تعریف تابع متناقص است چون برای یک عنصر از مجموعه، دو عنصر در مجموعه موجود است

    این رابطه یک تابع یک به یک است. چون به ازای هر x یک y وجود دارد.

تعریف ساخت یافته تابع

بطور ساخت یافته یک تابع از مجموعه x به مجموعه y بصورت f:x→y نوشته می‌شود و به صورت سه تایی مرتب ( (x,y,G(f) نمایش داده می‌شود. بطوری که (G(f زیر مجموعه‌ای از حاصلضرب کارتزین xy می‌باشد. با این شرط که به ازای هر x در X یک Y متعلق به Y نسبت داد شود. با این شرط زوج مرتب (x,y) را در داخل (G(f می‌پذیریم. در این حالت نیز X را به عنوان دامنه f و y را به عنوان برد fو (G(f را به عنوان نمودار و یا گراف تابع F در نظر می‌گیرند.

خواص توابع

توابع می‌توانند:

    زوج یا فرد باشند.

    پیوسته یا ناپیوسته باشند.

    حقیقی یا مختلط باشند.

    اسکالر یا برداری باشند.

 

توابع چند متغیره

یک تابع ممکن است بیشتر از یک متغیر داشته باشد برای مثال یک تابع از f است که دارای سه پارامتر x,y,z است که یک ارزش را برای تابع تولید می‌کنند. از توابع چند متغیره می‌توان به قانون جاذبه نیوتن اشاره کرد که در آن دو جرم با متغیر و و نیز یک متغیر برای فاصله هر جرم به نام در آن وجود دارد.

با مقدار دهی به سه پارامتر فوق مقدار تابع محاسبه خواهد شد F

در آینده ای نزدیک انواع تابع رو براتون  شرح می دهیم.
فقط خواهشن این کلبه بدون توی بازدیدکننده دیگه کلبه نیس با کلبه باشید ممنون


نوع مطلب : ریاضیات، 
برچسب ها : تابع،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 31 خرداد 1394 :: نویسنده : دانش رستمیکلبه ی آگاهی - تا حالا فکر کردین که چرا خورشید زرده حالا میخوایم با هم دلیلشو بدانیم.

نور خورشید همه رنگ های رنگین كمان را دارد و نور آن به طور كلی سفید است. منتها انرژی تابشی خورشید از بخش زرد- سبز طیف قابل مشاهده به ما می رسد. چون كه جو زمین برای خورشید مثل یك صافی عمل می كند و فقط انرژی تابشی این بخش را عبور می دهد. در نتیجه خورشید ممكن است زرد یا نارنجی به نظر برسد.

شما با استفاده از منشور كه نورها را جدا می كند می توانید رنگ های نور خورشید را مشاهده كنید. نور قرمز كه به وسیله تابش با حداقل انرژی در فوتون (معیار نور بینی) و با بلندترین طول موج ها تولید می شود، در طیف در رده های آخر قرار دارد. نور قرمز به تدریج به نور نارنجی تغییر می كند. كه این نور هم به نور زرد می رسد. سپس زرد به سبز می رسد و بعد به آبی تغییر پیدا می كند. در بعضی از فهرست های رنگ های رنگین كمان، رنگ نیلی بعد از آبی قرار می گیرد. آخرین رنگ، رنگ بنفش است كه با بیشترین انرژی درفوتون و كوتاه ترین طول موج ها به وسیله تابش تولید می شود.

این فهرست معنایش این نیست كه خورشید فقط شش یا هفت رنگ دارد. هر سایه ای كه بین رنگ ها وجود دارد یك رنگ است و طبیعت آنقدر رنگ تولید كرده كه بشر هنوز نتوانسته برای آنها نامی انتخاب
نوع مطلب : آموزشی، 
برچسب ها : خورشید، رنگ خورشید،
لینک های مرتبط :
کلبه ی آگاهی - از امروز سعی می کنیم هر روز مطلبی تحت این عنوان را ارسال می کنیم به امید رضایت شما
به قول تبلیغات تلویزیون:رضایت شما خشنودی ماست

-آیا می دانید پروانه معده ندارد

-آیا می دانید زنبور عسل و مگس خانه در هر ثانیه 200 بار بال می زنند

-آیا می دانید که زنبور عسل 4 تا بال دارد

-آیا می دانید موز بیشترین میوه ای است که در آمریکا خورده می شود

-آیا می دانید که یونانیان باستان برای اولین بار از هویج به عنوان شکلی از دارو استفاده کردند و نه میوه

-آیا می دانید که کوکا کولا در سال 1886 در اصل به عنوان یک «آشامیدنی فکری» برای افزایش قدرت مغز معرفی شد

-آیا می دانید که بیش از یک سوم آناناس ها از هاوایی می آیند

-آیا می دانید که مواد غذایی منجمد اولین بار در سال 1920 معرفی شدند

-آیا می دانید کرن فلکس (ذرتی که برای صبحانه خورده می شود) را جان کلاگ اختراع کرده است

-آیا می دانید که 60 تا گاو می توانند هر روز یک تن شیر تولید کنند

-آیا می دانید که فانتای نارنجی سومین نوشابه پرفروش دنیا است

-آیا می دانید بیش از 15000 نوع مختلف از برنج وجود دارد

-آیا می دانید محصولات لبنی 29٪ از تمام مواد غذایی مصرف شده در ایالات متحده آمریکا را تشکیل می دهد

-آیا می دانید که کوچک ترین استخوان بدن شما در گوشتان قرار دارد

-آیا می دانستید که دمای ایده آل برای به خواب رفتن بین 18-30 درجه سانتی گراد (64-86 فارنهایت) است

-آیا می دانید که کانادا بیش از هر کشور دیگری در جهان دریاچه دارد

-آیا می دانید بزرگترین جزیره دریای مدیترانه، سیسیل است

-آیا می دانید که 90٪ از تمام فعالیت های آتشفشانی در اقیانوس رخ می دهد


020مچکریم


نوع مطلب : آموزشی، 
برچسب ها : دانستنی های مفید،
لینک های مرتبط :

توپ چین
کلبه ی آگاهی - چین از فناوری جنگی جدیدی رونمایی کرده که به ادعای این کشور یکی از قدرتمندترین و سریعترین تسلیحات نظامی در جهان به شمار می آید.

به گزارش خبرگزاری مهر، درحالی که در ماههای اخیر روسیه و ترکیه با رونمایی گسترده از تانکهای «آرماتا» و «آلتای» سروصدای زیادی در دنیای فناوری های برتر نظامی به راه انداخته اند، حالا چین از توپ ۱۲ میلیمتری قدرتمندی رونمایی کرده که گفته می شود سریعترین نمونه در نوع خود در جهان به شمار می آید به طوریکه گلوله آن با سرعت ۶ ماخ حرکت می کند!

از این رو تانکهایی که قرار است این توپ بر روی آنها نصب شود عنوان مخرب ترین تانکهای جهان را خواهند داشت.

این فناوری جدید توسط محققان دانشگاه «شمال مرکزی» چین طراحی و ساخته شده و به ادعای آنها دارای دورترین برد، بیشترین شتاب اولیه پرتاب گلوله و قدرت نفوذ در میان تمام توپهای ۱۲۰ و ۱۲۵ میلیمتری جهان است.

دولت چین با هدف مرموز نگاه داشتن این فناوری جدید تمامی اطلاعات فنی مربوط به این توپ چند منظوره را از پایگاه اینترنتی دانشگاه سازنده حذف کرده است.

بدون شک می توان قدرت اصلی این توپ را به نسبت قابل توجه ۶۰ به یک طول لوله آن به کالیبر توپ مربوط دانست حال آنکه تا پیش از این چنین رکوردی مربوط به توپ ۱۲۰ میلیمتری ارتش آلمان بوده است.

شتاب اولیه  گلوله این توپ در نوع خود حیرت انگیز است به طوریکه از سوی مقامات چینی رقم دو هزار متر بر ثانیه عنوان شده است. این درحالی است که در مدرن ترین توپهای ۱۲۵ میلیمتری حال حاضر جهان این رقم بین ۱۷۰۰ تا ۱۷۵۰ متر است.

چین در نظر دارد این فناوری جدید را بر روی تانکهای آینده خود نصب کند تا بدین ترتیب عملا قدرتمندترین تانکهای جهان را تولید کند.


نوع مطلب : تازه های تکنولوژی، 
برچسب ها : چین، فناوری نظامی، فناوری نوین،
لینک های مرتبط :

دانشگاه کلمبیا
کلبه ی آگاهی - تولید انرژی از تبخیر همواره یکی از آرزوهای دیرینه محققان بوده است اما اکنون محققان کلمبیایی موفق به تولید انرژی از این طریق شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، چندین سال است که محققان به دنبال تامین انرژی از راه های مختلف هستند. یکی از این راه حل ها را می توان در تامین انرژی از طریق تبخیر دانست. محققان دانشگاه کلمبیا موفق به کشف منبعی از انرژی تجدیدپذیر شده اند که می تواند همانند چرخه طبیعی تبخیر آب عمل کند.

در سال گذشته میلادی، «ازگور ساهین»، استادیار علوم زیست شناسی و فیزیک دانشگاه کلمبیا در تحقیقات خود دریافت، زمانی که هاگ های میکروبی در نتیجه تغییرات منقبض یا منبسط می شوند، این تغییرات رطوبتی می تواند برای جابه جایی یا حرکت دادن اجسام قابل استفاده باشد.

این تحقیقات نشان داد، هاگ ها از انرژی مضاعفی برای تکان دادن اجسام برخوردارند. سپس ساهین و تیم تحقیقاتی اش به این نتیجه رسیدند که تبخیر می تواند از سایر نیروها مانند باد یا موج نیز قوی تر باشد.

در مرحله بعدی، محققان از نیروی انبساط هاگ ها برای تامین نیروی مورد نیاز ماشین های کوچک استفاده کردند. برای دست یافتن به انرژی مضاعف از این طریق، محققان دستگاهی را ساختند که آن را «محرک تبخیری» نامیدند و با اتصال به یک ژنراتور توانست نیروی لازم برای روشن شدن یک چراغ را تامین کند.

همانطور که گفته شد، این دستگاه عبارت است از یک پیستون شناور که قادر به تامین انرژی یک چراغ کوچک است و موتور تبخیری دوم نیز «آسیاب رطوبتی» نام دارد که توانایی لازم برای حرکت و چرخیدن یک خودروی کوچک را برخوردار است. نیرویی که این دو موتور را حرکت می دهد از تبخیر هاگ های باکتریایی تامین می شود.

از این فناوری برای ساخت یک موتور توربین چرخ مانند نیز استفاده شد که انرژی مکانیکی ذخیره شده را برای به حرکت درآوردن یک خودروی کوچک به کار گرفت. محققان معتقدند این فناوری در آینده می تواند به تامین انرژی دستگاه های بزرگتر نیز بپردازد.


نوع مطلب : تازه های تکنولوژی، 
برچسب ها : انرژی های پاک، فناوری نوین،
لینک های مرتبط :
فاضلاب
کلبه ی آگاهی - محققان انستیتو آب و انرژی دانشگاه صنعتی شریف موفق به طراحی و ساخت دستگاه تبخیر مکانیکی فاضلاب شدند که این دستگاه قابلیت استفاده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را نیز دارا است.

محمد صالح لباف زاده - مجری طرح دستگاه تبخیر مکانیکی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: درحال حاضر برای تبخیر و جداسازی مواد در فاضلاب ها از حوضچه های تبخیر استفاده می کنند که آب فاضلاب در این حوضچه ها  در معرض نور خورشید قرار می گیرد و تبخیر می شوند.

وی افزود: تبخیر فاضلاب در حوضچه نیازمند فضای فیزیکی زیاد است و در برخی موارد باعث نفوذ فاضلاب به زمین و آلودگی آب های زیر زمینی خواهد شد.

مجری طرح دستگاه تبخیر مکانیکی خاطرنشان کرد: این دستگاه دارای موتور جت است و آب را با سرعت بالا در هوا پخش می کند و براین اساس آب به سرعت و قبل از رسیدن به زمین تبخیر خواهد شد، بنابراین این دستگاه راندمان عمل تبخیر فاضلاب ها را ۱۴ برابر افزایش می دهد.

لباف زاده با بیان اینکه دستگاه تبخیر مکانیکی قابل استفاده در صنایع مختلف است، تصریح کرد: این دستگاه قابل استفاده در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، غذایی و نیروگاه های تولید برق است.

وی فرآیند جداسازی آب از نفت و گاز را بسیار پیچیده و پرهزینه عنوان کرد و گفت: این دستگاه میزان تبخیر آب از نفت و گاز را به میزان زیادی افزایش می دهد و قادر خواهد بود با هزینه کمتر عمل جداسازی آب از نفت و گاز را انجام دهد.

مجری طرح دستگاه تبخیر مکانیکی گفت: این دستگاه کابردهای دیگری چون سمپاشی مزارع و باغ ها، انگل زدایی از دام ها، خنک سازی فضای دامداری ها، از بین بردن گرد و غبار بعد از انفجار در معادن، شستوی درخت های سطح شهر و تولید برف مصنوعی را نیز دارد.

لباف زاده تاکید کرد: دستگاه تبخیر مکانیکی با همکاری انستیتو آب و انرژی دانشگاه صنعتی شریف طراحی و ساخته شده است.


نوع مطلب : تازه های تکنولوژی، 
برچسب ها : فناوری ایرانی، تبخیر فاضلاب، دانشگاه صنعتی شریف،
لینک های مرتبط :
چاپگر
کلبه ی آگاهی - محققان دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری پژوهشگاه رویان با استفاده از ترکیب دو نوع هیدروژل، کاغذ زیستی برای کاربرد در چاپگرهای زیستی ارائه دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه نوائی، مجری طرح با بیان اینکه این پروژه مشترک با هدف سنتز کاغذ زیستی طراحی و اجرا شده است، گفت: همان طور که در چاپ کاغذی  به صورت لایه لایه از طرحی پرینت تهیه می‌شود، در چاپ زیستی نیز به صورت لایه لایه ساختارهای ۳ بعدی سلولی تهیه خواهد شد.

وی جوهر زیستی را یکی از زیر ساخت‌های لازم برای چاپ زیستی دانست و اظهار داشت: جوهر زیستی، سلول‌ها هستند که به صورت لایه لایه بر روی هم قرار می‌گیرند و تشکیل ساختار‌های ۳ بعدی می‌دهند.

نوایی کاغذ زیستی را از دیگر زیر ساخت‌های لازم برای چاپ زیستی نام برد و ادامه داد: هدف نهایی این پروژه ساخت کاغذ زیستی بوده است که برای این منظور از ترکیب دو نوع هیدروژل آلژینات و فیبرین موفق به ساخت این کاغذ زیستی شدیم.

وی به بیان دلایل استفاده از این دو نوع هیدروژل پرداخت و خاطر نشان کرد: آلژینات به دلیل دارا بودن خواصی قادر به پشتیبانی از خواص مکانیکی ساختارهای زیستی  است و هیدروژل فیبرین هر چند که خواص مکانیکی مطلوبی ندارد ولی به لحاظ زیستی می‌توان سلول‌ها را بر بستر آنها نشاند و به راحتی سلول‌ها به آن متصل و رشد می‌کنند.

نوائی با تاکید بر اینکه این کاغذ زیستی با استفاده از ماده شیمیایی EDC ترکیب شد، اضافه کرد: کاغذ زیستی تولید شده دارای خواص زیستی و مکانیکی مناسبی است.

وی اظهار داشت: از آنجایی که هدف این مطالعات پرینتینگ ساختارهای زیستی بوده است، لازم بود تا در زمان تزریق از نازل پرینتر این کاغذ زیستی به صورت مایع استفاده شود و پس از چاپ بر روی بستر مناسب به ژل تبدیل شود که ساختار هیدروژل تولید شده این ویژگی را برای ما فراهم می آورد.

وی ادامه داد: بخش زیستی پروژه در پژوهشگاه رویان انجام گرفت. برای انجام تست‌ها از سلول‌های اندوتلیال بند ناف انسان استفاده شد که این سلول‌ها از سوی پژوهشگاه رویان تهیه و این توده های سلولی بر روی هیدورژل قرار گرفت که نتایج نشان داد که هیدروژل تهیه شده در این مطالعات بستر مناسبی برای رشد و تهیه ساختارهای مناسب زیستی است.


نوع مطلب : تازه های تکنولوژی، 
برچسب ها : چاپگر زیستی، کاغذ زیستی، فناوری ایرانی، دانشگاه امیر کبیر، پژوهشگاه رویان،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 31 خرداد 1394 :: نویسنده : دانش رستمیجگوارکلبه ی آگاهی - در سال های اخیر، پروژه های بسیاری از سوی کمپانی های خودروسازی برای نجات جان رانندگان یا به حداقل رساندن تصادفات ارائه شده اما اکنون جگوار از پروژه متفاوتی خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، هر ساله انسان های بسیاری در تصادفات رانندگی کشته می شوند به همین دلیل کمپانی های خودروسازی به دنبال وارد کردن سیستم های جدیدی در محصولات خود هستند تا نه تنها بتوانند از تعداد قربانیان بکاهند بلکه نگاه مخاطبان بیشتری را نیز به خود جلب کنند.

در سال های اخیر، فناوری های متفاوتی مانند سیستم هایی که مانع از خواب راننده می شدند یا عدم افزایش سرعت را به دنبال داشتند روی خودروها نصب شدند. اما اکنون جگوار از سیستم جدید و متفاوتی بر خودروهایش خبر داده که با الهام از پروژه های ناسا اتخاذ شده است. ناسا در حال فعالیت بر روی پروژه ای است که به تمرکز و همینطور افزایش مهارت فضانوردان در ماموریت های فضایی کمک می کند.

در پروژه جدید جگوار از برترین فناوری های روز دنیا بهره گرفته شده است. در فناوری جدید که به «حس ششم» مشهور شده به مانیتور ضربان قلب و همینطور میزان تنفس راننده پرداخته می شود تا با آنالیز این معیارها بتوان به تمرکز یا عدم تمرکز راننده پی برد و در صورت مشاهده هر گونه اختلال در رانندگی، سیستم به طور خودکار به اجرای کارهایی می پردازد تا جان راننده را از هر گونه خطری حفظ کند.

خودروهای جگوار مجهز به «صندلی های سلامتی» شده اند تا وظایفی مانند اندازه گیری ضربان قلب و ... را انجام دهند. هدف از پروژه حس ششم را می توان در کاهش تصادف و همینطور پیش بینی خطر قبل از وقوع هر گونه تصادفی دانست.


نوع مطلب : تازه های تکنولوژی، 
برچسب ها : ایمنی خودروها، فناوری نوین،
لینک های مرتبط :آنتی ویروس

کلبه ی آگاهی - تیم تحقیقاتی شرکت امنیتی eset از شناسایی ویروسی خبر داد که با نفوذ به شبکه های اجتماعی کاربران، علاوه بر سرقت اطلاعات، مدیریت شبکه را نیز به دست می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، eset اعلام کرد: به تازگی ویروسی از خانواده بدافزارها - malware - شناسایی شده که با نفوذ به شبکه های اینترنتی کاربران، علاوه بر سرقت ترافیک اینترنت، مدیریت شبکه های اجتماعی آن ها را به دست می گیرد.

این تخریبگر که Linux/moose نام دارد توسط تیم تحقیقاتی eset یافت شده و با فعالیت تقلبی در شبکه های اجتماعی در واقع قصد سرقت ترافیک شبکه کاربران را دارد.

این ویروس جدید از خانواده malware در ظاهر جدید خود به روتر شبکه های لینوکسی رخنه کرده و در مرحله اول ترافیک شبکه را می بلعد؛ پس از آن خود را با عنوان یک پروکسی به سیستم معرفی کرده و در نهایت کوکی ها را به سرقت برده تا با این روش بتواند سکان شبکه اجتماعی شما را به دست بگیرد. اینجاست که می تواند به جای شما مدیر شبکه های اجتماعیتان شود و پیغام های دیگران را از طرف شما بپسندد و یا کاربران دیگر را بدون اطلاع شما دنبال کند.

این نوع بدافزار پس از عدم شناسایی توسط آنتی ویروس های غیر اورجینال و به روز نشده، سعی می کند با دور زدن مسیر روتر ها از نقطه ای دیگر از جهان به شبکه شما وارد شود تا با حمله به DNS و از بین بردن دیگر بدافزارها، شبکه شما را به تسخیر خود در آورده و مالک شبکه های اجتماعی شما شود.

یکی از محققین بخش malware شرکت eset در باره Linux/moose  می گوید : «این ویروس دسترسی هایی برای خود ایجاد می کند تا بتواند در شبکه های اجتماعی فعالیت کند. متاسفانه نرم افزارهای امنیتی از طرف کاربران جدی گرفته نمی شوند و همین باعث شده این گونه تهدیدها روز به روز افزایش یافته و شبکه ها را تخریب کنند. امیدواریم با ارائه گزارش این تهدید بزرگ، بتوانیم اندکی در اشاعه لزوم استفاده از نرم افزارهای امنیتی کمک کرده باشیم.»

مدیران فنی پرشیاسیس بر این باورند که با توجه به گسترش استفاده کاربران ایرانی از شبکه های اجتماعی طی سال های اخیر، و استفاده تنها ۵ تا ۷ درصد کاربران شبکه های اجتماعی از آنتی ویروس ها و نرم افزارهای امنیتی، احتمال رخنه این کرم مخرب به شبکه های کاربران ایرانی بسیار زیاد است. لذا استفاده از نرم افزارهای امنیتی و به روزرسانی آن ها را به کاربران شبکه های اجتماعی توصیه می کنند.


نوع مطلب : تازه های تکنولوژی، 
برچسب ها : شبکه های اجتماعی، ویروس،
لینک های مرتبط :
کلبه ی آگاهی- دکتر عبدالرسول اکبریان استاد دانشگاه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه در پانلی به بررسی هورمون درمانی‌،  استفاده از داروهایی که برای خانمها از نظر هومونی مجاز است و نیز جلوگیری از بیماریهایی که منجر به نازایی می‌شود می پردازیم گفت‌: در این پانل خانم‌های نیازمند هورمون درمانی ، مصرف داروهای موردنیاز  و... مورد بررسی قرار خواهد گرفت‌.

وی با اشاره به اینکه هورمون درمانی بیشتر برای خانم‌ها در دوران یائسگی و خانم‌های در معرض پوکی استخوان و نیز رفع گر گرفتگی و مشکلات روحی عصبی کاربرد دارد، افزود‌: هورمون درمانی باید تحت نظر پزشکی و با احتیاط استفاده شود.

وی با بیان اینکه اگر هورمون درمانی به موقع استفاده شود می تواند زندگی با کیفیت تری برای افراد در پی داشته باشد، ادامه داد : هورمون درمانی در جوان‌ترها که دچار بیماریهای ویروسی شده و یا حتی به صورت ژنتیکی قادر به تولید هورمون نباشند کابرد خوبی دارد و از نظر طول زندگی و نیز جلوگیری از پوکی استخوان خیلی کمک کننده است.

وی در پایان با تاکید به اینکه هورمون درمانی در بارور شدن نیز موثر است خاطر نشان کرد‌: حدود 30 درصد از جوانان نابارور احتیاج به هورمون درمانی دارند.

نوع مطلب : بهداشت و سلامت، 
برچسب ها : هورمون جنسی، ناباروری،
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 8 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :